You are here

Kervan 2007 turuna

SOLIDARITY against DEPORTATION

'plakat_tr_fa_ar copy' von mazdak
'plakat_de_en_fr copy' von mazdak

Download: pdf_deutsch, pdf_english, pdf_farsi, pdf_türkce

aufruf deutsch, zur tourdaten

english call, to the tour dates
Farsi

# # # 19 Mayıs 04 Haziran 2007 arası yapılacak olan Kervan turuna çağrı! # # #
+ + + temas telefonısı: 0160 27 4242 4 + + +

Buradayız çünkü ülkelerimizi talan ediyorsunuz!
Sınırdışına karşı dayanışma!
sömürüsüz, baskısız ve savaşsız bir düny için

Ilk Mülteci ve Göçmen Hakları Için Kervan’dan dokuz yıl sonra üçüncü kez, herkesi birlikle dayanışma içinde alman sisteminin dışlama, baskı ve sınırdışı politikalarına karşı ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Kervan 2007, Heiligendamm’da gerçekleştirilecek olan G8 zirvesinden hemen önce yapılacaktır.

Bizler –göçmenler ve iltica arayanlar- talan edilmiş ülkelerimizi kendi hür iradelerimizle, özgür insanlar olarak terketmedik, aksine içinde yaşamak zorunda bırakıldığımız insanlık dışı şartlar nedeniyle terketmek zorunda kaldık.

Bu insanlık dışı şartlar kendini açlık, savaş, fakirlik, diktatörlük ve buna benzer birçok değişik şekilde yansıtırken; sömürü, adaletsizlik ve baskı sisteminin içinde de kök salmış durumdadır.Bu vahşet G8 Emperyalizmi ve onun kapital fraksiyonları ve hükümetlerinin bizlere dayattığı dünya düzeninin sonucudur.

Zengin kuzey ülkelerinin (özellikle G8) refahının kaynağı bizlerin ülkelerinin vurdumduymazca ve insanlik dışı bir şekilde sömürülmüş olmasıdır.Arsızca yağmaladıkları ülkelerden gelebilecek olan istenmeyen göçmenleri durdurmak için sınırlarını elektrikli tellerle çevirmelerinin sebebi de işte budur.

'1085a' von mazdak

Ülkelerimizden kaçışımıza yabancı düşmanlığıyla ve her hareketimizi kontrol etmek ve engellemekle karşılık veriyorlar.Ceuta, Melilla ve diğer birçok sınır şehrinde polis ve askerler masum insanlar üzerine ölüm saçan kurşunlar yağdırıyor. Siyahlar ve diğer göçmenler Almanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde polis tarafından öldürülüyor.

Ölümcül tehlikeler atlatarak Kanarya Adaları’na, Ispanya’ya ve Italya’ya ulaşmayı başaran Afrika’lı mülteciler kamplarda hapis hayatı yaşamaya zorlanıyor. Avrupa Birliği ülkelerinin dıs sınırlarında ve ABD-Meksika sınırındaki silahlanma ileride daha da çok mültecinin hayatına mal olacaktır.

Rus hükümeti, Çeçenistan’ın bağımsızlık teşebbüsüne insan haklarını -diğer G8 ülkeleri gibi- hiçe sayan saldırganlığıyla karşılık verirken kibirini ve sorumsuzluğunu gösteriyor. Bu savaş tıpkı G8 ülkelerinin Afganistan ve Irak işgali gibi sözde „Teröre karşı savaş“ adı altında yürütülen savaşın bir parçası olarak gösteriliyor.

Özünde bu savaşlar güçlü ülkelerinin kendi aralarında yürüttüğü gövde gösterisi ve rekabetin devamından başka birşey değildir. „Teröre karşı savaş“ adı altında militarist saldırılar ve işgaller haklı çıkarılmaya çalışılıyor. Insanların harap edilmiş ülkelerinden, dışlandıkları ve sınır dışı edildikleri güvenli batı ülkellerine kaçmalarının sebebi bu savaşlardır.

Avrupa ve ABD askeri güç ile mültecilerin kendi sınırlarını aşmalarını engellemeye çalışıyor. Buna parallel olarak yine Avrupa ülkeleri ve ABD güneyde bizim ülkelerimizin sınırlarını istedikleri gibi aşiyorlar. Bu genişleme politikasının sonuçları ise bizim yaşam alanlarımızın tahribi oluyor.Batı ülkeleri, ülkelerimize silah ve cephane satıyor ve ülkelerimizdeki diktatörleri destekliyorlar. Burada, Avrupa’da da o diktatörlere karşı savaşanları yakalayıp sınır dışı ediyorlar.

Sınırdışı emperyalizme ve kapitalizme hizmet etmektedir. Sınırdışı insan haklarını hiçe saymaktır. Sınırdışı ezenin ezilene uyguladığı sadist bir baskı şeklidir. Sınırdışı kamp sisteminin (mülteci kampı) her türlü ruhsal eziyet, cinsel taciz, sömürü, ailelerin birbirinden koparılması ve buna benzer birçok hak ihlali şekline sebeptir.

Mülteci ve Göçmen Hakları Için Kervan, The VOICE, SPI, Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu AGIF ve diğer mülteci örgütlenmeleri farklı kıtalardan farklı kültürlere sahip insanların beraberce birlik içerisinde savaşabileceğini gösterdi.

Manila’dan Diyarbakır’a, Lomé’den Tahran’a, Filistin’den Bremen’e ya da Colombo’dan Berlin’e: geçmişte defalarca birlik içerisinde ortak hedefler için savaşmayı başardık. Sadece enternasyonal bir ortak hareket ile hareket özgürlüğü, oturum hakkı ve herşeyden önce insan onuru taleplerimiz başarıya ulaşabilir.

Bu tur ile alman hükümetinin bize Residenzpflicht (--> The VOICE Refugee Forum) ile dayattığı iç sınırları aşacağız.

Bizler ülkelerimizi terketmek zorunda bırakıldık
ve bizler gibi daha niceleri de bizim yolumuzdan geleceklerdir.
Bu yolu önüne hedef koyan herkes bilmelidir ki
özgürlük birilerinin bizlere hediye ettiği,
kolaylıkla elde edilen birşey değildir.
Özgürlük savaşarak elde edilir ve bizler bu savaşı yürütmeye kararlıyız.
Elde ettiğimiz özgürlük beraberce yürüttüğümüz savaşın eseridir!
Eylemlerimiz ve sözlerimizle savaşacağız ve diyeceğiz ki:

Buradayız çünkü ülkelerimizi talan ediyorsunuz!

Herkes için hareket özgürlüğü!

Sınırdışına son!

'1088a' von mazdak

Göçmen ve Mülteci Hakları Için Kervan herkesi Kervan 2007 turuna katılmaya çağırıyor. 19 Haziran’dan 04.Mayıs’a iki hafta boyunca ve Almanya’nın bir ucundan diğer ucuna gerçekleştireceğimiz turumuz Münih yakınlarındaki Neuburg’da başlayıp G8 zirvesinin gerçekleştirileceği Heiligendamm yakınlarındaki Rostock’ta sona erecektir.Bu bağlamda mültecilerin ülkelerindeki tahribat ile G8 ülkelerinin politikası arasındaki ilişkiyi dillendirmek istiyoruz.Bütün eylemlerimizde bu konu üzerinde yoğunlaşacağız. Bunun yanında kamuoyunun dikkatini Almanya ve diğer AB ülkelerinin kamp ve sınırdışı politikalarına çekmek istiyoruz. Tur „No-Lager“ ve diğer anti ırkçı gruplar ile birlikte organize edilecektir.

Daha fazla bilgi için: http://www.thecaravan.org ve www.thevoiceforum.org | www.plataforma-berlin.de | www.aveg.org | www.jonbesh-iran.com | www.nolager.de

+ + + + + tourdaten + + + + +

Mai 19-20 - Neuburg, Bayern
Demo gegen die Entrechtung der irakischen Flüchtlinge (aufruf 31.3.2006) | Eröffnung der Karawanetour | Öffentliches Hearing zum Widerstand gegen Lagersystem und rassistische Sondergesetze | Dezentrale Aktionen | Solidaritätsfest am Lager

Mai 21 - Nürnberg & Jena
Demo und Aktion gegen die Politik des Bundesamtes für Flucht und Migration (BFMI) | Konferenz „Keinen Kompromiss mit Abschiebungen! Rassismus mordet!“

Mai 22 - Jena & Freibessingen, Frankfurt
Fortsetzung der Konferenz | Solidaritätsaktion in Freibessingen (Thüringen) und Oberursel (Hessen)

Mai 23 - Frankfurt
Aktion vor der Ausländerbehörde Bad Homburg | Offenes Mikro für Flüchtlinge in der Frankfurter Innenstadt

Mai 24 - Düsseldorf
Konferenz "Gemeinsam gegen Abschiebung, Ausgrenzung und weltweite Ausbeutung" | Demonstration vor der ZAB in Düsseldorf und in der Innenstadt

Mai 25 - Dortmund, Büren
In Gedenken an Dominique Koumadio, erschossen von der Dortmunder Polizei am 14. April 2006 | Demonstration vor dem Abschiebeknast Büren | klassisches Konzert mit der Gruppe Lebenslaute

Mai 26 - Bramsche
Demo gegen das Abschiebelager in Bramsche | Offenes Mikro für Flüchtlinge | Aktion für Kinder

Mai 27 - Bremen
Demonstration in Bremen | Aktion mit der kurdischen Community

Mai 28 - Oldenburg
Aktion beim Abschiebelager Blankenburg | Demonstration in der Oldenburger Innenstadt

Mai 29 - 30 Hamburg & Horst
Aktionen gegen die Praxis der Hamburger Ausländerbehörde | Kundgebung vor dem Lager in Horst | Kulturfestival mit Musik und Theater

Mai 31 - Schwerin
Aktion gegen die Flüchtlingspolitik des Landes Mecklenburg-Vorpommern und das dortige Lagersystem

Juni 1 - Berlin
Demonstration mit Jugend ohne Grenzen anlässlich der Innenministerkonferenz gegen das geplante neue Ausländergesetz | Aktionen gegen Polizeibrutalität in Gedenken an Oury Jalloh lebendig verbrannt in Dessauer Polizeizelle

Juni 2 bis 4 - Rostock & Heiligendamm
Widerstand gegen den G8-Gipfel | Internationaler Aktionstag für globale Bewegungsfreiheit
Abschlussdiskussion und Reflexion | Aktionen zur Flucht und MigrationInternationaler Migrations-Aktionstag beim Anti-G8-Camp: “Für globale Bewegungsfreiheit und gleiche Rechte”, Abschlussdiskussion

zum aufruf, zur tourdaten, Zurück zum Anfang

# # # beschreibung tourstationen # # #

21.Mai.2007 - Jena, Thüringen

19.00Uhr - „Keinen Kompromiss mit Abschiebungen – Rassismus mordet!“, Konferenz
Solidarität mit den Flüchtlingen und MigrantInnen – über die politischen Positionen der Karawane für die Rechte der Flüchtlinge und MigrantInnen und ihre strategischen Ziele

Mit dieser Tour drücken wir unsere Freiheit aus und überwinden die internen Grenzen, die uns die deutsche Regierung durch die Residenzpflicht gerichtet nur auf Flüchtlinge aufzwingt (http://thevoiceforum.org).

zum aufruf, zur tourdaten, Zurück zum Anfang

# # # # # # # # # #

22.Mai.2007 Jena/Freienbessingen

10:00Uhr - Fortsetzung Diskussion über die Kampagnen der KARAWANE,
12.00Uhr - Demonstration in Jena Holzmarkt
14.00Uhr - Flüchtlingslager Freienbessingen , Perkussionsmusik und freies Mikrophon / Speakers Corner

zum aufruf, zur tourdaten, Zurück zum Anfang

# # # # # # # # # #

22.Mai.2007 Oberursel bei Frankfurt a.M.

Ankunft in Frankfurt Oberursel und Solidaritätsparty am Flüchtlingslager

zum aufruf, zur tourdaten, Zurück zum Anfang

# # # # # # # # # #

24.Mai.2007 Düsseldorf

10:00 Uhr im ZAKK, Fichtenstr. 40, Düsseldorf Wegbeschreibung
Gemeinsam gegen Abschiebung, Ausgrenzung und weltweite Ausbeutung
Konferenz

Vorstellung der politischen Positionen der Karawane für die Rechte der Flüchtlinge und MigrantInnen und anderer MigrantInnenorganisationen aus Nordrheinwestfalen mit dem Ziel kontinuierlicher Zusammenarbeit auf lokaler Ebene.

Language: