No War - No Refugee
No NATO - No Refugee

Country Information

Here you find background information on Guinea, Iran, Kurdistan, Türkei.

You are here

Türkce

Kervan

İlticacı ve göçmenlerin hakları için mücadele veren Kervan'in haber ağı, her bireyin temel insanı haklarına saygı, eşitlik, sosyal ve siyasal haklar mücadelesinde yoğunlaşmıştır. Sizleri, tecrübe-lerinizi ve başınızdan geçenleri bize aktarmaya davet ediyoruz. Sınır dışı etmelere karşı yürüttüğümüz kampanyaya destek bekliyoruz.

Language: 

DAYANIŞMA FESTIVALI

8 Eylül 2018 – WUPPERTAL SCHUSTERPLATZ / Otto-Böhne Platz

Sınırdışlarına, ötekileştirmeye ve savaşlara karşi 20 yıllık birliktelik,
yaşam ve ınsanlık icin 20 yıllık mücadele!!!

appel français; Aufruf deutsch

Sevgili kardeşlerimiz, arkadaşlarımız,
mültecilerin ve göçmenlerin hakları için var olan KARAWAN bu yıl eylül ayında yirmi yasinda!!.Bu yirmi yıllık oluşumu sizlerle birlikte Wuppertal`de kutlamak istiyoruz. Çünkü 20 yaşındaki KARAWAN demek, 20 yıllık dayanışma, dostluk ve birlik demektir. KARAWAN`ın tarihi 1998 yazında , yine bir genel seçim öncesindeki seçim mücadelesinde ırkçı kışkırtmalar yapılıyor ve mülticiler toplumsal sorunlar icin günah keçisi ilan ediliyorken başladı.

Language: 
Local group: 

Oury Jalloh - Das war Mord

Tarihler 7 Ocak 2005’i gösterdiğinde Dessau’da polis karakolunda Oury Jalloh’un yakılarak katledildiğinin haberini aldık. Oury Jalloh siyahi bir mülteci idi. Ölümünün ardından polis tarafından intihar edildiği belirtildi. Elleri bağlı bir şekilde intihar edemeyeceğini ve bunun bilinçli bir cinayet olduğunu bilen Jalloh’un ailesi, arkadaşları ve konuya duyarlı örgütler yıllardır sokak ve hukuk mücadelesi vermektedir.

Language: 
Campaign: 

HER YER ORANİENPLATZ HER YER DİRENİŞ

HER YER ORANİENPLATZ HER YER DİRENİŞ
ÜBERAL İST ORANİENPLAZ ÜBERAL İST WİDERSTAND

Language: 

Eylem Inisyatifi "Her yer Taksim, her yer direnis"

„Her yer Taksim, her yer direnis“ Demokrasi mücadelesi uluslararasi bir mücadele!

Language: 

Mülteci Kadınlar 'Artık yeter!' diyor! - Mülteci Kadın Konferansı 2013

„Mülteci Kadınlar 'Artık yeter!' diyor!
Mülteci Kadın Konferansı’ndan "Berlin’deki Halk Mahkemesine

Listen to radio broadcast from April 26, 2013 Basından Makaleler

Sevgili Arkadaşlar, Ablalar ve Kardeşler,

Önceki haftasonu Hamburg’ta mülteci kadınların konferansı gerçekleştirildi. Konferansa, Afganistan’dan, Mısır’dan, Cezayir’den, Etiyopya’dan, Brezilya’dan, Almanya’dan, Fildişi Sahili’nden, Fransa’dan, Gambiya’dan, Gine’den, Hin-distan’dan, İran’dan, Kamerun’dan, Kenya’dan, Kongo’dan, Kosova’dan, Kürdistan’dan, Mali’den, Makedonya’dan, Meksika’dan, Nijerya’dan, Pakistan’dan, Rusya’dan, Sırbistan’dan, Sudan’dan, Suriye’den, Togo’dan, Türkiye’den ve Uganda’dan 130’un üzerinde mülteci kadın katıldı. Konferans, Cumartesi günü, her kadının, ismini, geldiği ülkeyi ve Almanya’da yaşadığı şehri söyleyip birer dünya ve Almanya haritasında bir bayrak ile işaretlediği etkili tanıtım kısmından sonra mülteci ve göçmen kadınlar tarafından "Bu konferans neden şimdi yapılıyor?" ve "Kadınlar neden iltica eder?" konuları üzerine çeşitli başlangıç sunumları ve Dağistanlı genç bir kadının, Almanya’da oturum hakkı ve bağımsız bir yaşam için verdiği mücadeleyi ele alan çok kişisel bir hikaye ile devam etti.

Language: 

LAMPEDÜSA BERLİN

Lampedusa'nın İtalya'da bir ada olduğunu ve bu adada mültecileri tuttuklarını daha önce yazmıştık. Lampedüsa adasıyla ilgili gene aynı isimli bir film gösterimi yapmıştık burada. Ayrıca İtalya'dan bir devrimci müzik grubu gelip, bizim direniş çadırlarımızda konser vermişlerdi. Bu etkinliklere kalabalık bir katılım olmuştu.

Language: 
Local group: 

BİR YILDIR HİÇ BİTMEYEN DEVRİMCİ MÜLTECİ DİRENİŞİ

Ein Bericht von Turgay Ulu, geschrieben am 19.3.2013 in Kiel
abgedruckt in der 6. Ausgabe unserer Zeitung "THE VOICE of Refugees and Migrants"

deutsch: Ein Jahr ununterbrochener, revolutionärer Flüchtlingswiderstand

Language: 
Local group: 

LÜXEMBURG VE LİEBNECHT İÇİN YÜRÜDÜK

15.1.2013

Rosa Lüxemburg ve Karl Liebnecht, Alman proletaryasının öncü kadrolarındandı. Onlar kapitalist emperyalizme karşı mücadele etmenin yanında sol içinde de ulusalcı ve savaşı destekleyen politikalara karşı mücadele bayrağı açmışlardı. Bu nedenlerden dolayı burjuvazi onları katletmişti.

Language: 
Local group: 

Pages

Subscribe to RSS - Türkce

Der Kampf von Flüchtlingen braucht Geld!

Die Karawane ist maßgeblich auf Spenden angewiesen. Unsere Organisation besteht überwiegend aus Flüchtlingen, die (wenn überhaupt) nur über sehr geringe finanzielle Mittel verfügen. Aus diesem Grunde haben wir 2008 den „Förderverein Karawane e. V.” gegründet. Unser Verein ist als gemeinnützig anerkannt und kann deswegen auf Wunsch Spendenquittungen ausstellen, so dass sie steuerlich absetzbar sind. Wenn bei der Überweisung die Adresse mit angegeben wird, verschicken wir die Spendenbescheinigung automatisch spätestens am Anfang des Folgejahres.

Kontakt: foerderverein(at)thecaravan.org

Unsere Bankverbindung lautet:
Förderverein Karawane e.V.
Kontonummer
: 40 30 780 800
GLS Gemeinschaftsbank eG
BLZ: 430 609 67

IBAN: DE28430609674030780800
BIC: GENODEM1GLS

Events

M T W T F S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Syndicate

Subscribe to Syndicate